Członkowie zarządu

Krzysztof Kwiatkowski
PREZES

W latach 2005-2014 redaktor działu muzyki współczesnej i działu zagranicznego w „Ruchu Muzycznym”, autor kilkuset artykułów publikowanych także m.in. w „Tygodniku Powszechnym”, „Odrze”, „Gazecie Wyborczej”, „Polityce”, „Glissandzie”, „Neue Zeitschrift für Musik”. W roku 2015 ukazała się jego książka o twórczości Luigiego Nono. W roku 2020 Polskie Wydawnictwo Muzyczne opublikowało jego książkę poświęconą twórczości Pawła Szymańskiego. Organizator wielu koncertów i innych wydarzeń związanych z muzyką współczesną, m.in. na „Warszawskiej Jesieni”. Od roku 2003 organizuje cykl koncertów „Pomosty”, w ramach których odbyły się koncerty (nierzadko monograficzne) muzyki m.in. Stockhausena, Bouleza, Nona, Sciarrina, Kagela, Haasa, Mykietyna, Wieleckiego, w wykonaniu czołowych muzyków polskich oraz wybitnych wykonawców nowej muzyki (London Sinfonietta, musikFabrik, Peter Rundel, Marco Angius, Agata Zubel i wielu innych). Autor wielu projektów edukacyjnych dotyczących muzyki współczesnej, adresowanych do dzieci, młodzieży i amatorów. Projekty te, przygotowywane we współpracy z muzykami i kompozytorami, wykorzystują światowe doświadczenia z zakresu tzw. pedagogiki koncertowej, rozwijane przez czołowych specjalistów i artystów. Od roku 2011 projekty edukacyjne Krzysztofa Kwiatkowskiego organizowane są w ramach cyklu warsztatów/koncertów „Harmonie i hałasy”. Jest członkiem Komisji Programowej festiwalu „Warszawska Jesień”.

Sławomir Wojciechowski
Wiceprezes

Ur. w 1971 w Łodzi. Ukończył Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Stuttgarcie w klasie kompozycji Marka Stroppy (2000–04) oraz teorię muzyki i nowych mediów w klasie Matthiasa Hermanna (1998–2002). Wcześniej przez dwa lata studiował kompozycję w Akademii Muzycznej w Warszawie u Mariana Borkowskiego. Uczestnik kursów i seminariów muzycznych prowadzonych m.in. przez Helmuta Lachenmanna, Briana Ferneyhough, Karlheinza Stockhausena, Klausa Hubera, Louisa Andriessena, Pawła Szymańskiego i Irvine’a Ardittiego. Jego muzyka wykonywana była na wielu festiwalach muzyki współczesnej, m.in. Musica Polonica Nova i Musica Electronica Nova we Wrocławiu, Elektronische Nacht w Stuttgarcie,
Intersonanzen w Poczdamie, Berlin Biennale, Ad Libitum, Festiwalu Prawykonań w Katowicach i Warszawskiej Jesieni, przez takie zespoły, jak Radio Sinfonieorchester Stuttgart pod dyrekcją Manfreda Trojahna, Zementwerk, Junge Musik Berlin, Kwartludium, crossart, Cellonet, Smash ensemble… Jako wykonawca (,,ad hocspieler’’na niekonwencjonalnych instrumentach) występował z wieloma niemieckimi zespołami i orkiestrami. Współorganizował festiwal Musica Electronica Nova 2007 we Wrocławiu. Stypendysta Donaueschinger Musiktage, ZAIKSu, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, miasta stołecznego Warszawy i Instytutu Muzyki i Tańca. Zajmuje się również edukacją i animacją życia muzycznego. Jest współtwórcą Fundacji Muzycznej „Harmonie i hałasy”, organizującej warsztaty muzyczne dla dzieci i młodzieży .

Anna Kwiatkowska
Wiceprezes

Jest absolwentką Krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie skrzypiec prof. Mieczysława Szlezera. Pracowała pod kierunkiem Melise Mellinger (Ensemble Recherche) i Ernsta Kovacica. W latach 1998- 2008 lider tria smyczkowego Violarium. Czołowi kompozytorzy polscy młodego pokolenia dedykują jej swoje utwory, których jest pierwszym wykonawcą (m.in. Wojciech Ziemowit Zych, Jagoda Szmytka, Wojciech Blecharz, Sławomir Wojciechowski,). Koncertuje na festiwalach (Warszawska Jesień, Musica Electronica Nova, Musica Polonica Nova, Audio Art, Muzyczne Lato w Kopenhadze), gra solo. Jej repertuar obejmuje wiele z najważniejszych współczesnych utworów na skrzypce, m.in. Luciana Berio, Pierre Bouleza, Elliotta Cartera, Georga Friedricha Haasa, Kaiji Saariaho, z elektroniką, w zespołach kameralnych i z towarzyszeniem orkiestry. Współorganizuje i prowadzi cykl warsztatów „Harmonie i hałasy” dla dzieci i młodzieży poświęcony nowej muzyce. Współpracowała z zespołem muzyki nowej Ensemble musikFabrik z Kolonii, z którym występowała m.in. na festiwalu Musikfest w Berlinie (Hymnen Stockhausena), w prawykonaniu opery kameralnej Nocturno Georga Friedricha Haasa w Bonn oraz w Jahrhunderthalle w Bochum. Współpracuje z warszawskim zespołem Chain Ensemble oraz z trio flow 3 wraz z pianistą Adamem Kośmieją i wiolonczelistą Mikołajem Pałoszem.